Kocur 3 lata

Imię

Elvis

Rasa

Ragdoll

Elvis to kot, który podróżuje samochodem i rowerem :) Uwielbia zwiedzać w ten sposób świat. Jest aktywny, na co dzień patroluje 1400 m swojego ogrodu i przegania złodziejskie szpaki. Bawi się w berka ze swoimi ludźmi i psem. Ostatnio był na wakacjach nad morzem i spacerował brzegiem plaży. Nie mógł wyjść z zachwytu nad ogromną, wszechobecną kuwetą:) Elvis jest zdrowym, dorosłym, 3-letnim kocurem. Jest bardzo kontaktowy, gadatliwy, śmiały i pewny siebie. Jednocześnie ma przemiły charakter, choć nie jest to typ kanapowca.

Obecna karma

Dzienne karmienie

Taste of the Wild

Białka

42%

Tłuszcz

18%

Wybrana karma

Wariant Karmy

Duck & Pheasant

Białka

40%

Tłuszcz

18%

Postęp podczas 6-tygodniowego wyzwania

Start

Dzienna dawka karmy

około 80g ( dobrze tolerował od poczatku wprowadzoną karmę, więc zrezygnowaliśmy z mieszania z dotychczasową karmą )

Jakość kału

1/2 - raz twarde raz miękkie, ale trzymają kształt

Chęć do jedzenia karmy

smakuje bardzo, zjada szybciej niż zawsze ( po zrobieniu testu - dwie miseczki wypełnione TOTW oraz Carnilove , kot wybrał Carnilove )

Kondycja zwierzęcia

Idealna masa ciała.

Mięśnie

stan bez zmian

Sierść i skóra

stan bez zmian

Dobrostan zwierzęcia

0 ( bez zmian )

Wyzwanie

Dzienna dawka karmy

około 80g

Jakość kału

odchody twarde, zwarte, można je łatwo pozbierać

Chęć do jedzenia karmy

Bardzo smakuje (swoją porcję zjada szybkiej niż zawsze) Tak ! Eluś to taki wybredniak, że byle czego nie tknie. Ma za to słabość do drobiu i ptactwa, tak więc wersja z bażantem i kaczką idealnie mu podpasowała. W ciągu dnia, w przerwach między polowaniami w ogródku, wraca chętnie , żeby pochrupać jedzonko.

Kondycja zwierzęcia

Idealna masa ciała (Żebra są widoczne i wyczuwalne, brzuch jest wciągnięty w tylnej części). Wydaje mi się, że wizualnie kot wygląda bardzo dobrze, choć spadł ciut z wagi. Na pewno lepiej wygląda jego brzuszek. Wcześniej nosił duży koci wór, który obecnie trochę się zmniejszył.

Mięśnie

Stan bez zmian Kot stał się ostatnio niezwykle aktywny i ubyło mu troszkę na wadze, więc wydaje się szczuplejszy. Jednak mięśnie są w dobrej formie.

Sierść i skóra

Sierść ładna i błyszcząca Aż czasem współczułam kotu, że nosi takie grube futro w te wakacyjne upały 😉

Dobrostan zwierzęcia

+ (zmiana na lepsze) W mojej ocenie, forma psychiczna Elvisa uległa poprawie. To jest ogólnie bardzo pozytywny kot, jednak od jakiegoś czasu stał się bardziej aktywny i gadatliwy. Zaczął intensywnie polować i ( co zdarzyło się po raz pierwszy !! ) złapał jaszczurkę i przyniósł ją w pyszczku na taras 😮 Lepiej też śpi, co pewnie wiąże się z dużą aktywnością w ciągu dnia. Wieczorami bardzo domaga się zabawy w berka. Na pewno więcej biega i ma lepszą kondycję fizyczną. Elvis jest na 100% szczęśliwym kocurem.

Finał

Dzienna dawka karmy

85 g

Jakość kału

1 – odchody twarde, zwarte, można je łatwo pozbierać Odchody są bezproblemowe :) Łatwo wyczyścić kuwetę, bo kot wydala na twardo.

Chęć do jedzenia karmy

Bardzo smakuje (swoją porcję zjada szybkiej niż zawsze)

Kondycja zwierzęcia

Idealna masa ciała (Żebra są widoczne i wyczuwalne, brzuch jest wciągnięty w tylnej części: zachowaj obecną dawkę karmy. Przeprowadzaj regularne kontrole.) Wydaje mi się, że wizualnie kot wygląda bardzo dobrze, choć spadł ciut z wagi. Na pewno lepiej wygląda jego brzuszek. Wcześniej nosił duży koci wór, który obecnie trochę się zmniejszył.

Mięśnie

Stan bez zmian Kot stał się ostatnio niezwykle aktywny i ubyło mu troszkę na wadze, więc wydaje się szczuplejszy. Jednak mięśnie są w dobrej formie.

Sierść i skóra

Sierść ładna i błyszcząca Aż czasem współczułam kotu, że nosi takie grube futro w te wakacyjne upały ;)

Dobrostan zwierzęcia

+ (zmiana na lepsze)
W mojej ocenie, forma psychiczna Elvisa uległa poprawie. To jest ogólnie bardzo pozytywny kot, jednak od jakiegoś czasu stał się bardziej aktywny i gadatliwy. Zaczął intensywnie polować i ( co zdarzyło się po raz pierwszy !! ) złapał jaszczurkę i przyniósł ją w pyszczku na taras :O Lepiej też śpi, co pewnie wiąże się z dużą aktywnością w ciągu dnia. Wieczorami bardzo domaga się zabawy w berka. Na pewno więcej biega i ma lepszą kondycję fizyczną. Elvis jest na 100% szczęśliwym kocurem.

© 2019 Carnilove Polska. Wszystkie prawa zastrzeżone

Regulamin wyzwania